"Snimi trailer za lektiru" - završna projekcija i dodjela nagrada

Autor: Inez Birolla Sić, 12. 3. 2018.

Prošli je četvrtak u "Kapelici" održana završna projekcija i dodjela nagrada trailerima snimljenima u sklopu projekta "Snimi trailer za lektiru", međurazrednog natjecanja u kojem su učenici snimali filmski trailer za školsku lektiru po vlastitom izboru, a koji su još u listopadu pokrenule profesorice Maja Gnjidić i Katarina Slade. U projekt su bili uključeni i bivši učenici Lorena Loje, koja je osmislila prigodne plakate i Marko Šapina, koji je održao korisnu radionicu iz montaže. Prijavljeni učenici imali su priliku pomoć u osmišljavanju trailera pronaći i u radionici iz snimanja i osnova teorije filma koju je vodila Bojana Burnać, direktorica filmske fotografije.

U kategorijama najboljih glumca i glumice prigodnim nagradama koje je osigurao gospodin Valter Lisica iz izdavačke kuće Lektira d.o.o. iz Rijeke nagrađeni su Jakov Rogić i Lea Marković iz 3.e za uloge u "Lovcu u žitu", a u kategoriji najboljeg sinopsisa Veronika Hađina iz 3.f za "Juditu". Nagradu za najbolji film u cjelini odnio je Mario Petar Bišćan iz 3.f za "Patnje mladog Werthera". Posebno je pohvaljen zato što je, spletom okolnosti, sam radio na filmu, uz sestrinu pomoć. Za nagradu je dobio mjesto u žiriju mladih na "Four river film festivalu", svjetskom festivalu srednjoškolskog filma koji će se održati u rujnu u Karlovcu. Smještaj i prehrana u Karlovcu također su pokriveni. Na svemu tome zahvaljujemo Hrvatskom filmskom savezu. Učenici i profesori oduševljeni su ovim originalnim projektom te se nadaju kako je pokrenuta jedna lijepa aktivnost koja će se nastaviti. Svima koji se planiraju okušati u sličnim budućim projektima naši filmaši savjetuju da se ne plaše izazova te da iskoriste svoju snalažljivost i pokušaju modernizirati starija djela. Nije potrebno imati skupu opremu i kostime, bitna je volja i želja. Čestitamo svima!

« Travanj 2024 »